Ole Bardahl, 1939 yılında, motor yağlarının moleküler yapısını bir yağ katkı maddesi ile değiştirilebileceğini keşfettiğinde, hem Polar Attraction Formülü’nün temelini hem de ABD Washington’da Bardahl Üretim Şirket’ini kurmasını sağlayacak ilk adımı atmış oldu.

Polar Attraction Formülü metal yüzeylere yapışmayı sağlar. Sonuç olarak, bir motor daha az aşınma, sürtünme ve bakım ile daha verimli çalışabilir. Yağlama filmi ayrıca daha yüksek sıcaklıklara ve basınçlara tolerans göstermesi için de etkinleştirilmiştir. Şirketin kuruluş tarihinden itibaren amacı en kaliteli yağlayıcıları geliştirmektir. Bu amaç sayesinde benzin, gaz, dizel ve propanla çalışan araçlar ve makineler için yağ ve yakıt katkı maddesi üretilmektedir.

“Dünyadaki en iyi kimyasalları üretemezsek, hiç üretmeyiz” Bardahl, otomotiv, denizcilik ve endüstri sektöründe yağ ve yakıt katkı maddelerinin, yağlama maddelerinin ve bakım ürünlerinin geliştirilmesinde 80 yıldan fazla deneyime sahiptir. Bugün Bardahl ürünleri dünya genelinde 6 kıtada, 16 dilde paketlenmekte ve 100’den fazla ülkede satışa sunulmaktadır.

BARDAHL İLE KİMYAMIZ UYUŞTU!

Şirketimiz Ventuma bünyesinde, Bardahl’ın Türkiye’ye girişini sağlamak bizim için heyecan verici bir gelişme oldu. Zira Türkiye’nin stratejik konumu, gelişimi, genç nüfusu ile büyük bir potansiyele sahip olduğu aşikâr ve Türkiye’de Bardahl’ın içerisinde yer alabileceği onlarca lokomotif sektör var bu sebeple Bardahl’ın 80 yılın üzerindeki deneyimi; kaliteli kimyasal ürünleri ile ülkemizi tanıştırmak için tereddüt etmedik.